Çelik Kapı Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Çelik Kapı Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Çelik kapı; birçok yaşam alanında kendisine yer bulur. Bilhassa villalarda genellikle çelik kapı tercih edildiğini söylemek gerekir. Çelik kapı; ekonomik oluşu, bakım gerektirmemesi ve dayanıklılığı ile göz doldurur. Ancak, yine de çelik kapı satın alırken birtakım hususlara dikkat edilmelidir.  

Çelik Kapı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Piyasada çok sayıda çelik kapı seçeneği vardır. Ancak, her çelik kapı; benzer kalitede ve dayanıklılıkta değildir. Bu noktada, çelik kapı satın almak isteyenlerin uzun araştırma yaptıktan sonra karar vermesi gerekir. Kendilerini uzun yıllar boyunca güvende hissetmelerini sağlayacak bir çelik kapıdan yana seçim yapmaları şarttır. 

Çelik kapı satın almak isteyenler; çevrelerinden yardım isteyebilirler. Bilhassa çilingire danışmak son derece doğru bir karardır. Çünkü, çilingir; çelik kapıların teknik uzmanıdır. Bir başka deyişle, insanları en doğru çelik kapıyı satın almaları adına yönlendirmeleri söz konusudur. Bunun yanı sıra, her çelik kapı; gerçek çelik kapı değildir. Bu noktada, bağımsız kuruluşlar tarafından test edilip onaylanan bir çelik kapı satın alınmalıdır. Bilhassa AB sertifikası sunan bir çelik kapı satın alınmalıdır. Ayrıca, yine TSE belgesi aranması da gerekir. 

Çelik kapıların her birisi açılır. Ancak, çelik kapıların ne kadar sürede açıldığı daha da önemlidir. Bilhassa AB sertifikasına sahip olan kapılar; altı farklı şekilde sınıflandırılır. Class1 en kolay açılan çelik kapı olmakla beraber Class6 en zor açılan çelik kapıdır. Bu noktada, söz konusu belgelere sahip bir çelik kapı üreticisinden kapı satın alınmalıdır. Bu tür belgelere sahip olmayan bir yerden çelik kapı satın almak oldukça risklidir. 

Çelik Kapı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı? 

Çelik kapının birtakım özelliklere sahip olması son derece önemli bir husustur. Örneğin, bir çelik kapıda kasa ile kapı arasındaki boşluk 4-5mm’den fazla olmamalıdır. Boşluk daha fazla olduğu takdirde kapının açılması kolay hale gelir. Ayrıca, kapıda kullanılan kilit sağlam olmalıdır. Ancak, kilidin oturacağı bölgenin de sağlam olması şarttır. Son olarak, kapı menteşesinin de ayarlanabilir olması son derece önemlidir. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart